Zasłoń świat
odkrywając
swoje
wnętrze

Łódź – włókiennicza stolica Polski
w samym sercu kraju

Firma MAGAM jest największym w Polsce producentem taśm firanowych i zasłonowych. W naszej ofercie znajduje się ponad 100 rodzajów taśm o różnorodnym sposobie marszczenia, wykonanych z najlepszych certyfikowanych przędz poliestrowych. Produkujemy białe taśmy bistorowe, częściowo lub w pełni transparentne taśmy z przędzy monofilowej (żyłkowej) z różnymi rodzajami sznurka.

Podział taśm firanowych

Taśmy firanowe podzielone są na kilka grup.

Pierwszy podział – ze względu na rodzaj tkaniny: taśma biała, transparentna z białym sznurkiem, transparentna z białym oplotem, w którym umieszczony jest biały sznurek, transparentna z przeźroczystym sznurkiem.

Drugi podział – ze względu na rodzaj marszczenia: smok, ołówek, zakładki (1,2,3,4), taśmy typu “V”, fale – wave’y, taśmy usztywniające, taśmy do nawleczenia na karnisz oraz taśmy do rolet.

Trzeci podział – ze względu na szerokość: Taśmy wąskie: 2-5cm; Taśmy szerokie: 6-10cm.

Czwarty podział – ze względu na procentowość marszczenia: 1:1,5;  1:1,7; 1:2; 1:3; itp. (przykład: by uzyskać 1mb gotowej zasłony zmarszczonej w proporcji 1:2, potrzebujemy 2mb tkaniny).

Ciekawostki

  • Kto silniejszy? Istnieje przekonanie, że taśmy białe (bistorowe) są najmocniejsze i najtrwalsze, co nie jest zgodne z prawdą, ponieważ po dłuższym użytkowaniu i częstym praniu może ona ulegać zmiękczeniu. To żyłka jest zdecydowanie trwalszym oraz mocniejszym tworzywem i nie zmienia swojej struktury nawet po wielu cyklach prania.
  • Jak dobrać odpowiednią szerokość taśmy? Taśmy wąskie – 2cm-4cm sugerujemy stosować do lekkich, krótkich firan lub tzw. „zazdrosek”; taśma 5cm-owa jest uznawana za taśmę uniwersalnej szerokości i może być stosowana zarówno do firan jak i lżejszych zasłon; Taśmy szersze natomiast: 7cm – 15cm rekomendujemy do dekoracji w wyższych pomieszczeniach, do ciężkich zasłon oraz bardzo modnych ostatnio blackout’ów.
  • Jak prawidłowo wszyć taśmę? Zasada jest prosta: taśmy do 5cm szerokości możemy przyszyć dwoma szwami – góra/dół, będzie to wystarczające, natomiast taśmy szersze: 7-15cm posiadające minimum 3 sznurki lub więcej – rekomendujemy przyszywać pod każdym sznurkiem. Zapewni to poprawność marszczenia i pożądany rezultat po wszyciu do tkaniny. Wyjątkiem jest taśma z dodatkowymi kieszeniami na karnisz. Tutaj, aby nie zaszyć „wąsów” (kieszeni na karnisz) przyszywamy tyko dwoma szwami: góra – dół.
  • Jak poprawnie wpiąć agrafki? Zalecamy wpinanie agrafek w dwie kieszonki jednocześnie, na styku zakładek. Zapewni to stabilność uzyskanego efektu marszczenia i będziemy mieć pewność, że fałdki nie rozsuną się, zachowując niezmienny, pożądany wzór.
Taśmy e-platforma

Zaczaruj swoje wnętrze i nadaj mu wyjątkowy charakter wybierając najpiękniejsze taśmy firanowe z naszej oferty.

czytaj więcej
Zaprojektuj wszywkę

Niebanalne pomysły na oznakowanie towaru. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa i zaprojektuj swoją wszywkę.

przejdź do kreatora